Wyszukiwarka
6 686,99 zł
5 436,58 zł
6 032,99 zł
4 904,87 zł
Producenci
Unitek Obudowa USB-C 5Gbps HDD/SSD SATA UASP
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis

Podłącz dysk SATA przez USB-C
Obudowa na dysk Unitek Y-3036A pozwala szybko i bezpiecznie podłączyć dodatkowy dysk SATA 2,5" do komputera. Jeśli w Twoim ultrabooku brakuje pamięci, a masz zalegający w szufladzie napęd SSD lub HDD, dzięki tej obudowie możesz łatwo przerobić go na poręczny dysk przenośny. Złącze USB-C w standardzie USB 5Gbps (wg starszego nazewnictwa USB 3.0 SuperSpeed) umożliwia bardzo szybkie przesyłanie danych między dyskiem a komputerem.

Kolejkowanie UASP
Gamingowy kształt obudowy SATA pasuje do jej szybkości. Zarządzane przez wbudowany chip kolejkowanie UASP (USB Attached SCSI Protocol) dodatkowo przyspiesza działanie adaptera SATA. Dzięki temu protokołowi urządzenie USB może kolejkować komendy i wykonywać kilka poleceń w jednym czasie. Zwielokrotnia to transfery odczytu i zapisu o średnio 30% w porównaniu do tradycyjnych urządzeń USB.

Łatwa obsługa
Obudowa jest zaprojektowana tak, że nie potrzebujesz narzędzi do wymienienia zamontowanego dysku. Dzięki szybkiemu podłączeniu możesz w przyszłości zmienić dysk na nowy model bez kupowania nowej obudowy. Zasilana bezpośrednio z portu USB, nie wymaga noszenia ze sobą niewygodnych zasilaczy sieciowych.

Szybki transfer danych
Złącze obsługuje wszystkie pojemności dysków SATA III (6Gbps), SATA II (3Gbps) i SATA I (1.5Gbps), HDD oraz SSD. Dla zwiększenia szybkości przesyłania danych w obudowie zaimplementowano technologię UASP (USB Attached SCSI Protocol). Standard USB 3.1 Gen1 (USB 3.0 / 5Gbps) jest 10 razy szybszy niż USB poprzedni USB 2.0, ale oczywiście wciąż z nim kompatybilny.

Komunikacja przede wszystkim
Adapter do dysku SATA jest wyposażony w technologię Plug&Play, więc obudowa nie potrzebuje dodatkowych sterowników i działa od razu po podłączeniu. Dwie dody LED - zielona i niebieska - informują o stanie urządzenia:
zielona - świeci po podłączeniu do źródła zasilania (czyli np. portu USB-C w laptopie)
niebieska - mruga podczas przesyłania danych
Jakość gwarantowana
Unitek jest pewien jakości swoich produktów, dlatego wszystkie urządzenia w Polsce są objęte dożywotnią gwarancją dystrybutora. Oznacza to, że w przypadku ewentualnych problemów technicznych, możesz odesłać sprzęt do serwisu za pomocą pobliskiego paczkomatu. Odwiedź lokalną stronę marki Unitek, żeby dowiedzieć się więcej lub uzyskać pomoc techniczną.

Najważniejsze cechy:
- Obudowa SATA 2,5" podłączana przez USB-C
- Odsługuje dyski SATA 2,5" HDD i SSD
- Zgodna z szybkim standardem USB 5 Gbps
- Możliwość wymiany dysku bez używania narzędzi
Dane techniczne
| Rodzaj urządzenia | Obudowa |
| Ilość obsługiwanych dysków | 1 szt |
| Format dysku | 2.5'' |
| Interfejs dysku | SATA |
| Złącze 1 | Wtyk USB-C |
| Długość przewodu | 0.3 m |
| Współpraca z systemami | Linux |
| Kolor | Czarny |
| Wysokość | 1.5 cm |
| Szerokość | 8.3 cm |
| Głębokość | 13 cm |
| Waga | 0.082 kg |
| Dane producenta | Unitek International Group LimitedHongkong SARHong Kong00000 Wang Chiu Road 39Unitek International Group Limitedsales@unitek-products.com |
| Dane osoby odpowiedzialnej w UE | Konsorcjum Fen sp. z o. o.Rzeczpospolita PolskaPoznań 60-415Czarnkowska 13gpsr@fen.plhttps://b2b.fen.pl/+48616690700 |
| Ilość w opakowaniu zbiorczym | 60 szt |
| Materiał zewnętrzny | Tworzywo |
| Rozporządzenie Data Act | Unitek - Information Obligation – Data Act |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.